Google+

Profilaktyka łysienia

Profilaktyka łysieniaZ roku na rok coraz częściej spotykamy się z problemem łysienia zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Problem wypadania włosów należy do bardzo poważnych i nie powinno się go lekceważyć. Najczęstszymi powodami łysienia są: stres, problemy hormonalne, uboga dieta i łojotok.

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić główny powód złej kondycji naszych włosów, gdyż wpływa na to wiele czynników sprawiając, że nasze włosy robią się coraz cieńsze, słabsze i wypadają.

Walkę z łysieniem trzeba zacząć odpowiednio wcześnie, gdy nasze cebulki włosowe nie są jeszcze obumarłe. Odżywki do włosów i maski same bez ingerencji od środka nie pomogą na pewno, należy więc pamiętać o odpowiedniej diecie i leczeniu farmakologicznym.
Można za pomocą preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, ale przede wszystkim trzeba zadbać o cebulki włosowe i skórę głowy.

Terapia łysienia to przede wszystkim odżywianie cebulek włosów za pomocą substancji odpowiednio dobranych podczas badania skóry głowy, które przeprowadzane jest za pomocą specjalnej kamery trychologicznej. Pomaga nam ona poprzez zastosowanie różnych powiększeń zebrać bogaty materiał informacyjny na temat problemu z którym boryka się dana osoba, dokonać identyfikacji tego problemu lub wykluczyć jego istnienie. Dzięki kamerze trychologicznej możemy zdiagnozować w jakiej fazie wzrostu są włosy (anagen, katagen, telogen) i jaki jest stan skóry głowy i cebulek.

Najgorszy z możliwych przypadków to ten, gdy włosy wypadają w fazie anagen, czyli w fazie aktywnego wzrostu, gdy włos się dopiero tworzy i rośnie. Dlatego tak bardzo ważna jest odpowiednia diagnoza, która pozwala dobrać skuteczną terapię.

Najbardziej skuteczną metodą w walce z problemem łysienia jest mezoterapia i odpowiednie, indywidualnie dobrane preparaty potrzebne do wykonania zabiegu. Tylko kompleksowa diagnoza przyczyn i odpowiednio dobrane leczenie gwarantują skuteczność w walce z wypadającymi włosami. Jako terapię wspomagającą można stosować krzemionkę organiczną, witaminy lub leki przeciwzapalne, które regenerują strukturę włosa.

Wskazania do mezoterapii:

*każdy rodzaj łysienia, czyli androgenowe, plackowate, łysienie na skutek stresu, łysienie na skutek ubogiej diety.

Etapy terapii:

* Faza uderzeniowa – od 3 do 5 zabiegów – wykonywane w odstępach tygodniowych.
W cięższych przypadkach tych zabiegów może być nawet od 8 do 10.
Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od indywidualnych potrzeb.
* Faza Pielęgnacyjna – od 1 do 2 zabiegów wykonywanych raz na miesiąc.

W Salonie Mafia Piękna wykonujemy kompleksowe badanie skóry głowy i włosów za pomocą kamery trychologicznej. Po wnikliwej analizie jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednio dobrany rodzaj terapii.

Wykonujemy tez dwa rodzaje mezoterapii: igłową i mikroigłową.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

Back to Top
Parfume Terbaru Perfume Vitalis Trend Parfum Wanita Trend Parfum Terbaru Kata Mutiara Kata Kata Mutiara Kata Kata Lucu Kata Motivasi Kata Mutiara